Merkezefendi Mah. 29 Ekim Bulvarı No:102 Merkezefendi/Denizli

Kol Germe

Kol bölgesinde yaşlanma ile oluşan sarkıklıklar, aşırı kilo alıp verme sonucunda deride sarkma, veya vücut hatları ile orantısız yağlanma artışı problemlerinin çözümü kol germe ameliyatı ile mümkündür.

Kol bölgesinde fazla yağlar liposakşın ameliyatı ile yağ alarak küçülme sağlanabilirken, derideki fazlalıklar germe ameliyatı ile alınmaktadır. Germe ameliyatı için yapılan cilt kesileri bazen sadece koltuk altı ile sınırlı kalabilirken, deformitenin derecesine göre üst kol iç yüz boyunca dikiş izi kalabilmektedir. Bu izler ilk zamanlarda daha dikkat çekici iken, zamanla belirginliği azalmaktadır.

Germe ameliyatı konusunda hasta ile ayrıntılı konuşmak, ameliyat sonrası süreçte yaşanabilecek hayal kırıklıklarının önüne geçmek açısından çok faydalıdır. Her ne kadar kol germe ameliyatı dikiş izleri kol iç yüzünde kalacak şekilde planlasak da, bu görüntüden bazı hastalar rahatsız olabilmektedir.  Çünkü yaptığımız diğer estetik ameliyatlarda dikiş izleri vücudumuzun doğal kıvrımlarına veya kıyafet içine gizlenebilecekken, kol germe ameliyatı sonucunda oluşacak dikiş izler askılı veya kısa kollu kıyafet giyilmesi durumunda belli olabilmektedir.